Šachový klub Dunajská Streda 

Skip Repetitive Navigational Links

O nás

Z našej histórie

erbOrganizovaný šachový život v Dunajskej Strede začal v 50-tych rokoch minulého storočia. Prvými členmi boli p. Varga Dezider, p. Miklósfalvay, p. Hukel a postupne páni Székely, Metzl, Hudec, Ráchela Jozef, Mikuláš, Puobiš, Lesný a ďalší. Šachový klub sa postupne rozrastal a prepracoval z okresnej súťaže až po extraligu v dnešných dňoch.
V sedemdesiatych rokoch 20. storočia sa začal zaoberať s výchovou mládeže Ing. Jozef Ráchela a pracuje s ňou, spolu so svojim synom Milanom, až dodnes. Zo známejších hráčov v klube postupne vyrástli bratia Kubovičovci, Benedek P., Varga A. , súrodenci Rácheloví, Árpa Z., Szalai T. , Orbán V., Rigó Zs. , Lehocký V. , Czikhardt T. , Neusch T. , Farkas P. , Mészáros M. až po dnešných mládežníkov ako sú Obdržalková A, súrodenci Bothoví, Bebiak J. , Molnár B. , Bódis A. , Petényi T. , Varga D. , Farkas G. , Kolesár R., súrodenci Wagneroví, Morávek V., súrodenci Kántorovi, sestry Kahancové, bratia Csibovci, Peitl T, Újhelyi M., Matúš D. , Takács L. a Sitár M.
V súčasnosti má klub 29 členov s veľkou prevahou mládeže. V ligových súťažiach má klub päť družstiev. Čo sa týka skvalitnenia výchovného procesu veľkou mierou prispeli IM Langner, IM Káposztás M. , IM Bokros A. , FM Csonka A. , Szegi T. , Dobiáš R. , Partyš P. , Gutdeutsch O. a IM Lybin D. Momentálne patrí klub medzi popredné na Slovensku čo sa týka práce s mládežou a všetci členovia klubu dufájú a pilne pracujú na tom, aby sa tento trend nezmenil.

Kde nás nájdete


mapka